Nogomet Sport

Velež minimalno slavio protiv Orašja

anas je na Stadionu Rođeni odigrana utakmica u okviru 19. kola Prve lige FBiH između Veleža i Orašja. Na kraju, prva pobjeda Veleža u proljetnom dijelu prvenstva, rezultatom 1-0. Strijelac jedinog gola bio je Mujanović u 75. minuti, na asistenciju Kulovića.

Prije početka utakmice minutom šutnje odata je počast svim poginulim pripadnicima Red Army-a. Navijačka grupa Red Army sutra, 01.04. slavi svoj 37. rođendan.

Za Rođene su danas istrčali : Bobić – Doljančić, Mrgan, Imamović, Mešanović – Zvonić – Behram, Lucas – Kulović, Brandao, Mujezinović. Na klupi su bili Tipura, Kuduzović, Isić, Memić, Ovčina, Mujanović, Rodrigo.

Prvi na utakmici prijeti Behram u 8. minuti, kada je pokušao iznenaditi golmana gostiju nakon jednog prekida sa desne strane. Ipak, Oštraković izbacuje loptu u korner. Nakon toga, dobra akcija po lijevoj strani Lucasa i Mešanovića, ali odbrana gostiju je na mjestu. Velež je u prvih 20 minuta utakmice imao četiri kornera, dok gosti nisu ozbiljnije zaprijetili.

U 30. minuti veliku šansu za Velež imao je Lucas, koji se našao sam pred Oštrakovićem, koji odlično brani. Nakon toga, prvi put prijete i gosti preko Živkovića, čiji udarac završava pored gola Bobića. U 38. minuti Behram je pokušao iz slobodnog udarca, ali se lopta odbija od živog zida u korner. Nakon istog, Zvonić pokušava glavom, ali malo povučen od strane odbrane ne uspijeva dobro šutirati. Na drugoj strani prijeti Vidović, ali bez uspjeha.

Do kraja poluvremena nije bilo većih prilika, tako da se na odmor otišlo rezultatom 0:0.

Drugo poluvrijeme Rođeni otvaraju bez izmjena. Igrači Veleža su pokušavali doći do gola, bili su konkretniji, ali nisu uspijevali doći do vodstva. Orašje se mirno i organizovano branilo, i čekali su svoju šansu. U 66. minuti priliku za igru dobio je Mujanović umjesto Behrama.

Mujezinović je u 68. minuti imao priliku da ugrozi gol Oštrakovića, ali je loše šutirao i lopta odlazi pored gola. Druga izmjena u timu Veleža bila je u 70. minuti, kada je Kuduzović zamjenio Mešanovića, a odmah nakon toga Ovčina je ušao u igru umjesto Mujezinovića.

Ipak, Rođeni dolaze do toliko traženog gola u 75. minuti. Kulović je sa desne strane ubacio, a odlično reagovao Mujanović, i to je 1-0 za Velež. Taj gol je dao krila igračima, nakon kojeg su imali još dvije prilike za drugi gol. Prvo Kulović nesebično upošljava Mujanovića koji se nalazi u ofsajdu, a nakon toga Ovčina odlično asistira, ali Brandao ne uspijeva zatresti mrežu Oštrakovića.

Do kraja utakmice, nije bilo većih prilika, tako da je Velež upisao prvu proljetnu pobjedu.